75. smečka vlčat Derwen

Junák - český skaut, 5. středisko Modřany, z. s.

O vlčatechPro rodiče

75. smečka vlčat Derwen

Nejmladším skautům ve skautském oddíle říkáme vlčata. Tvoří samostatnou část oddílu – Smečku vlčat s vlastním odděleným programem. Díky tomu lze připravovat akce tak, aby vyhovovaly i těm nejmenším členům a přitom byly dostatečně atraktivní i pro ty nejstarší. Vlčata – chlapci mají oddělený program i od děvčat stejného věku nazývaných Světlušky. Vycházíme tím vstříc psychologickým potřebám této věkové kategorie, kdy se přirozeně chlapci i děvčata vymezují vůči druhému pohlaví. Smečka vlčat je vedle výkonnostně-sportovních oddílů často jedinou šancí našich chlapců být členy čistě chlapeckého kolektivu.

Činnost smečky

Ve skautu se snažíme děti rozvíjet v mnoha různých oblastech. Těšit se mohou na sportovní vyžití, hry zaměřené na rozvoj praktických životních dovedností, rozumových schopností a soužití s přírodou. Vedeme děti k samostatnosti a snažíme se rozvíjet jejich osobnost a zdravou sebedůvěru.

Činnost vlčácké smečky i jiných skautských oddílů se skládá z každotýdenních schůzek (u našich vlčat probíhají ve středu od 17:00 do 19:00) a víkendových výprav pořádaných zhruba jednou za dva týdny. V prvním pololetí se, až na první výpravu zvanou Zahajovací, jezdí do kluboven a do chatek, zbytek roku, kdy už je teplo, se jezdí ven pod plachtu. 

V létě pořádáme stanový tábor / tábor do tee-pee. Pro vlčata bude letos dvoutýdenní, spojený se světluškami a skauty.

Pro koho jsme otevřeni

Smečka přijímá členy od první třídy asi do 11 let. Jsme otevřeni všem zájemcům, kteří mají dost času na pravidelné středeční schůzky a především na výpravy do přírody, které probíhají o víkendech. Důležitá je také domácí podpora. Když vlčata odrostou smečce, je jim nabídnut přestup do skautského oddílu, doba odchodu členů do oddílu skautů je volena individuálně mezi 10 a 12 rokem podle vyspělosti členů.

Vedoucí

Tým vedoucích se skládá z dobrovolníků. Děláme to z dobrého přesvědčení a rádi vaše děti přiučíme něčemu novému. 

Spolupráce s rodiči

Jsme otevřeni spolupráci s rodiči našich vlčat. Veškeré informace vám rád podá vedoucí oddílu. Protože ve vlčecím věku si budete nejspíš svého syna po schůzkách vyzvedávat sami, neměl by být žádný problém se na cokoliv zeptat vedoucích.

Včas uspořádáme schůzku rodičů před podzimními prázdninami a letním táborem tak, abyste všichni měli potřebné informace.

Aktuality ze střediska a fotografie

Většinu fotografií můžete naleznou na stránkách našeho střediska na Facebooku. Tam se také dozvíte, co se děje v našem středisku.

Vedoucí oddílu
Eliška Karaffová - Sojpi
email: sojpi@derwen.info
tel.: 774 201 047

Zástupce vedoucí oddílu
Jan Slovák - Básník
email: basnik@derwen.info
tel.: 728 990 445

Další vedoucí

Barbora Spálenská - Bebe (bebe@derwen.info)

Leontýna Řezníčková - Lvíček (lvicek@derwen.info)

Barbora Fialová - Špagetka (spagetka@derwen.info)


Připojené fotografie:
Za správnost odpovídá: Eliška Karaffová - Sojpi
Poslední aktualizace: Čt, 22. čec 2021

Web poháněn systémem
Skaut:RS, 9.2 Errare humanum est.